Pogoda i temperatury

Panuje przekonanie, że w Hiszpanii jest gorąco i należy ubierać się tam lekko, tak, by się nie przegrzać. Czy jest to prawda? Czy kraj ten naprawdę należy do tak bardzo gorących, za jaki się go bierze?

To zależy. W Hiszpanii klimat jest naprawdę zróżnicowany i można napotkać tam przeróżną pogodę, zależnie od tego, w jakim regionie kraju się znajdujemy. Na przykład na północnym zachodzie klimat jest raczej deszczowy, a więc możemy spotkać się tam ze zwiększoną ilością opadów deszczu oraz z wiatrem, za to na równinie Andaluzji jest rzeczywiście duszno, parno i gorąco. W centrum panuje klimat kontynentalny, czyli można by rzec, że taki pośredni, pomiędzy zimnym, a ciepłym, inaczej mówiąc chyba najbardziej odpowiedni dla odwiedzających to państwo turystów.

Jeżeli chodzi o panującą tam temperaturę, to ze względu na otoczenie górami różnice między dniem, a nocami są dosyć spore i należy o tym pamiętać, jeżeli udajemy się do Hiszpanii na urlop, czy też na wycieczkę. Ogólnie najlepszym okresem na odwiedzenie Królestwa jest lato, gdzie temperatury osiągają do nawet dwudziestu pięciu stopni Celsjusza. W styczniu zaś temperatura wynosi przeciętnie około dwunastu stopni, co również świadczy o dosyć ciepłym klimacie i dobrej pogodzie.