Miasta Hiszpanii

Madryt

Planując pierwszą podróż do Hiszpanii, warto wybrać stolicę: Madryt. To największe miasto w tym kraju, które jest również trzecie co do wielkości w Europie. Siedzibę mają tutaj ważne instytucje państwowe i kulturalne. W Madrycie czekają na Ciebie wąskie, klimatyczne uliczki, imponujący Plaza Mayor, wspaniały Pałac Królewski i piękny park Buen Retiro. Będąc w stolicy Hiszpanii, nie możesz odmówić sobie wizyty w Museo del Prado, które może poszczycić się jedną z najbardziej imponujących kolekcji sztuki na świecie.

Barcelona

O miano najważniejszego miasta Hiszpanii z Madrytem od lat konkuruje Barcelona. Położona nad Morzem Śródziemnym, urzeka nadmorskim klimatem i obecną na każdym kroku sztuką. To tutaj żył i tworzył Gaudí, którego dzieła do dziś możemy podziwiać np. w parku Güell. Odwiedzając Barcelonę, musisz zobaczyć słynną Sagradę Familię, wybrać się na Plac Hiszpański i La Ramblę – najsłynniejszą ulicę stolicy Katalonii. Korzystając z bliskości morza, warto również uwzględnić w planie dzień na plaży.

Sewilla

Jednym z najpiękniejszych miast Hiszpanii jest stolica Andaluzji – Sewilla. Miejsce narodzin flamenco zachwyca niezwykłym klimatem i architekturą, która przez wieki czerpała z arabskich tradycji. Zabytki, które koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Sewilli to: dawny pałac królewski Alkazar, Katedra Najświętszej Marii Panny, Złota Wieża oraz imponujący Plac Hiszpański.

Walencja

Planując wyprawę do Hiszpanii, nie można odmówić sobie również wizyty w Walencji. To jedno z największych, najbardziej zachwycających miast na Półwyspie Iberyjskim: nie brakuje tutaj muzeów, galerii sztuki, katedr i bazylik urzekających architekturą. W mieście warto zobaczyć również nowoczesne Miasto Nauki i Sztuki.

Malaga

W północnej Hiszpanii odwiedzić warto Saragossę, stolicę regionu Aragonia. Miasto, w którym znajduje się imponujący Alkazar, wspaniałe mosty, katedry, bazyliki i rzymskie ruiny.

0 comments on “Miasta HiszpaniiAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *