Costa Blanca

Hiszpańskie Wybrzeża

Siedzisz znudzony w domu i nie wiesz co ze sobą zrobić? Wyjedź na hiszpańskie wybrzeża i zwiedź okolice, które są pełne urokliwych zakątków. Wybrzeża w Hiszpanii są bowiem najchętniej odwiedzanymi przez turystów miejscami za granicą, gdyż jest tam wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia, a także sporo atrakcji turystycznych i malowniczych widoków.

Hiszpańskie Wybrzeża to Twój drugi dom, do którego chętnie wracasz

Turystyczne wybrzeża, które warto zwiedzić w słonecznej Hiszpanii są to między innymi: Costa del Sol, Costa de Almeria, Costa Dorada, Costa Blanca, Costa Brava oraz Costa de la Luz. Costa del Sol, czyli inaczej Wybrzeże Słońca jest położone między Gibraltarem a przylądkiem Cabo de Gata. Długość plaż szacuje się tam na 180km, a na ponad 300km wybrzeża znajdziemy hotele, ośrodki wypoczynkowe i luksusowe rezydencje. Decydując się na wypoczynek w tym właśnie miejscu, będziemy mieć szansę na zwiedzenie jaskini Cueva de Nerja, rezerwat krasowy El Torcal, historyczne centrum Malagi oraz łaźnie tureckie. Miłośnicy podróży krajoznawczych bez wątpienia będą zachwyceni rozrywkami, które są dostępne na Costa del Sol.

Kolejnym wybrzeżem jest Costa de Almeria, gdzie jednym z głównych kąpielisk jest „Playa de los Muertos”, czyli w dosłownym tłumaczeniu „Plaża umarłych”. Nazwa przerażająca, ale dzięki temu budzi szeroką ciekawość wśród turystów. Tam z kolei można zwiedzić Rezerwat Przyrody Cabo de Gata-Níjar oraz fortecę Alcazaba. Szczególnie forteca Alcazaba jest zjawiskowo piękna i warto ją zobaczyć chociaż jeden raz w życiu.

Złote Wybrzeże, czyli Costa Dorada to region turystyczny w Katalonii. Jeśli masz małe dzieci i chcesz zafundować im wspaniałe wakacje, to wybrzeże Costa Dorada będzie idealnym wyborem, gdyż jest tam mnóstwo ciekawych atrakcji dla dzieci, między innymi znajduje się tam wesołe miasteczko Port Aventu.

Costa Blanca, Costa Brava oraz Costa de la Luz to również wybrzeża, na które warto pojechać w okresie letnim, jednak najbardziej i najczęściej polecanymi miejscami są właśnie Costa del Sol ze względu na swój unikalny krajobraz, Costa de Almeria, a także Costa Dorada. Tam spędzisz niezapomniane wakacje i wypoczniesz jak nigdy dotąd.