Hiszpania – film, muzyka i sztuka

Kultura hiszpańska składa się z kinematografii, muzyki, sztuki. Można liczyć na różnorodność, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Hiszpania słynie ze sjesty i fiesty, tańca flamenco, corridy. Jest wiele hiszpańskich świąt znanych na całym świecie. Dziedzictwo kulturalne Hiszpanii łączy w sobie elementy chrześcijańskie, judaistyczne i arabskie.

Co warto wiedzieć o hiszpańskiej kulturze?

Do Hiszpanii przybywa wielu turystów każdego roku, ale nie wynika wyłącznie z pięknych krajobrazów, wspaniałej pogody. W kraju tym panuje niezwykły klimat, który tworzą sami Hiszpanii. Naród ten cechuje się otwartością, rozrywkowością. Jest głośno i radośnie, co wynika w dużej mierze z licznych świąt ludowych, hucznie obchodzonych. Hiszpania jest krajem bardzo zróżnicowanym pod względem tradycji i kultury. Za hiszpański symbol uznaje się bez wątpienia taniec flamenco przy dźwiękach gitary. W połączeniu z efektownym strojem i rytmem wystukiwanym przez tancerza uzyskuje się niezwykłe widowisko. Taniec jest niezwykle istotny dla Hiszpanów.

Za jedno z największych świąt uznaje się Feria De Abril. Przez cały tydzień tańczy się i śpiewa. Organizowana jest także gonitwa byków, przed którymi uciekają osoby z czerwonymi chustami. Charakterystyczna dla Hiszpanii jest codzienna siesta w godzinach popołudniowych, czyli czas na odpoczynek. Spędza się go z rodziną, przy stole lub przeznacza na drzemkę. Wiąże się to z tym, że wiele miejsc jest zamkniętych. Z regionalnego folkloru i zwyczajów w Hiszpanii wymienić można corridę, demoniczne pochody correfoc, toro bravo. Z kolei filmy hiszpańskie uzyskały międzynarodową popularność dzięki produkcjom reżyserów Pedro Almodovar i Alejandro Amenebar.