Co warto odwiedzić w Hiszpanii

Jakie są najważniejsze i najciekawsze miejsca w tym kraju, co warte jest odwiedzenia i gdzie należy się udać najpierw, aby zobaczyć coś naprawdę interesującego i ciekawego? Dowiedzmy się.

Najpopularniejszymi i bardzo licznie odwiedzanymi przez turystów miejscami są rejony

  • Costa de la Luz,
  • Costa Brava,
  • Costa Blanca,
  • Costa del Sol,
  • Costa Dorada,

„Costa” to po hiszpańsku „brzeg”, „wybrzeże”, łatwo więc zgadnąć, że tereny te położone są na wybrzeżu śródziemnomorskim, co zapewnia cudowny i pełen wrażeń widok na basen Morza Śródziemnego. Nie jest to jednakże jedyne miejsce, gdzie można w przyjemny sposób spędzić nasz czas urlopowy w Hiszpanii.

Równie popularnym miejscem są Baleary z popularną Majorką. Oczywiście ceny pobytu tam, w szczególności w hotelach z większą liczbą gwiazdek -a co za tym idzie, z wysokim standardem zamieszkania tam – są dosyć wysokie, ale atrakcje regionu i komfort wypoczynku z pewnością są tego warte. Warto również wspomnieć, że lotnisko wPalma de Mallorca stało się – ze względu na ogromny przepływ turystów – jednymi z większych portów lotniczych Europy i one same w sobie są warte zobaczenia na własne oczy.

Jeżeli zaś rozpatrujemy atrakcyjność miejsca pod kątem znajdującej się tam ilości zabytków, to z pewnością najciekawszy dla turystów będzie Madryt, stolica kraju, a co za tym idzie, jego serce i jego centrum. To właśnie tutaj znajdują się takie perły, jak muzeum Prado, które jest jednym z największych i najważniejszych muzeów na świecie. Znajdują się tam dzieła malarskie z kolekcji królewskiej, a najstarsze obrazy pochodzą aż z wieku szesnastego. Do najważniejszych gatunków dzieł, jakie możemy tam znaleźć, należą: malarstwo hiszpańskie, włoskie, flamandzkie, francuskie, niemieckie, holenderskie i brytyjskie, rzeźba grecka, rzymska oraz inne rzeźby z XVI, XVII i XVIII wieku, zbiór rysunków pochodzących z XV do XIX wieku oraz specjalna kolekcja mebli, ceramiki, tapicerii i wachlarzy, wszystko oczywiście zabytkowe.

Poza tym warto odwiedzić również Salamankę, miasto, w którym znajduje się najstarszy uniwersytet w kraju, jak również Sewillę z czasów arabskich,i Generalife, tak zwaną perłę architektury mauretańskiej. Oczywiście nie sposób też zapomnieć o słynnym miejscu pielgrzymek wiernych chrześcijan z całego świata, jakim jest Santiago de Compostela.

Sezon letni sprzyja pojawianiu się przecen i okazji – tzw last minute na wakacje do Hiszpanii (zarówno na kontynent jak i na wyspy).  Takich promocji można szukać np tutaj: