7 najpiękniejszych plaż Hiszpanii

Hiszpania to słońce, plaże, gorąca krew i intensywność doznań. Można tu poczuć czym jest bycie, gdy krew pulsuje, a ogrom atrakcji tylko czeka na odkrycie. Wszystko jest możliwe w tym radosnym zakątku świata, gdzie rytm muzyki wyznacza kolejno pory dnia, a boskie plaże pozwalają na głęboki relaks oraz niezapomniane wodne szaleństwa. Wybierz dla siebie jedno z najpiękniejszych miejsc do plażowania w Hiszpanii, rozłóż ramiona i ciesz się życiem!

Tajemnicze zakątki, wybrzeża pełne słońca, pasja na każdym kroku

Jednym z ciekawszych miejsc, które czekają na turystów w regionie Andaluzja jest niewątpliwie Cabo de Gata. To dzikość, piękno oraz mnóstwo cudów przyrody, bowiem znajduje się tu park narodowy, a także rezerwat biosfery wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Wśród tajemniczych jaskiń, wydm i klifów czekają plaże o jakich marzy się wśród szalonych dni pełnych trosk, jedną z nich jest Playa de Monsul. To tutaj czekają pozostałości po lawie wulkanicznej i piękne widoki.

Boskie miejsce można także znaleźć w Alcudii, jednej z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych na sławnej wyspie Majorka. To plaża Platja pełna słońca i urokliwej atmosfery. Będąc zaś na Ibizie nie sposób nie odwiedzić kilkukilometrowej plaży Mitjorn oraz jej siostry Ses Illetes ulokowanej na północy wyspy. Obie te plaże obmywają przepiękne turkusowe morskie fale.

Cudowne plaże pełne barwnych wyobrażeń…

 Hiszpania fascynuje ilością boskich plaż, na których wszystkie smutki odlatują niczym znudzone sójki za morze. Wśród najpiękniejszych warto wyróżnić jeszcze trzy. Pierwsza z nich ulokowana na Gran Canarii po prostu urzeka. To Playa de Ingles znajdująca się obok gaju palmowego. Co ciekawe należy ona do obszaru chronionego, bowiem wiele tu cudów natury jak na przykład wydmy zajmujące obszar 400 hektarów.

Koniecznie trzeba po odpoczywać także na Playa de Mogan, bowiem jej złote piaski koją zmysły. Znajduje się ona w małej zatoce niedaleko kurortu Puerto de Mogan, który bywa nazywany „małą Wenecją”. To już skłania do tego, by dać się ponieść magii.

Wśród siódemki najpiękniejszych plaż Hiszpanii nie mogła nie znaleźć się Playa de Las Americas, która ulokowana w Teresitas urzeka czarnym, wulkanicznym piaskiem. Można tu głęboko relaksować się cały rok ciesząc się cudownym słońcem i niezwykłymi krajobrazami.

Hiszpańskich plaż jest naprawdę wiele. Każda z nich ma swój wyjątkowy urok i zachęca do tego, by cieszyć się z chwili, która właśnie się „dzieje”. Wystarczy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i zdecydować się na wakacje w słonecznej Hiszpanii, na jednej z boskich wysp lub na magicznym wybrzeżu. Każdy miłośnik plażowania znajdzie tu coś dla siebie.